Drukarnia Majorczyk – Druk opakowań, etykiet i innych materiałów reklamowych

Ekologia

Jako nowoczesna drukarnia ze szczególną dbałością podchodzimy do ekologii. Stawiamy na rozwiązania w pełni odpowiadające rosnącej trosce o to, w jakim otoczeniu żyjemy. Nie bez znaczenia pozostają również oczekiwania klientów korzystających z naszych usług. Coraz większa świadomość skłania nas ku stosowaniu nowszych, bardziej przemyślanych sposobów produkcji. Nie poprzestajemy na sprawdzonych i znanych już metodach – stale poszukujemy nowych rozwiązań w tym zakresie: sięgamy po ekologiczne materiały, korzystamy z energooszczędnych urządzeń, pozostałości po druku oddajemy do recyklingu. Pracujemy w pełnej refleksji nad tym co należy robić, aby chronić naturę przed zgubnym działaniem człowieka, a jednocześnie jak dbać o zadowolenie klientów. Poznaj bliżej profesjonalną realizację usług przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne.

Dbamy o środowisko!

Drukarnia, wbrew powszechnej opinii ma, do powiedzenia naprawdę wiele, jeśli chodzi o ekologię – głównie dlatego, że na co dzień pracujemy z tworzywem, jakim jest papier, którego wykorzystanie w poligrafii jest naprawdę szerokie. Wiemy, jak jego eksploatacja wpływa na środowisko i jakie zagrożenia to za sobą niesie. Zawsze troszczymy się więc, aby wykorzystywać papier w jak najbardziej ergonomiczny sposób, a ponadto doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, skąd pochodzi: świadczy o tym certyfikat FSC®.

Podczas zaopatrywania się w materiały eksploatacyjne zawsze sprawdzamy, czy papier pochodzi ze sprawdzonych źródeł. Posiadany przez nas certyfikat FSC® świadczy o tym, że drewno wykorzystane do produkcji papieru pozyskane zostało z legalnych gospodarstw leśnych zarządzanych w sposób odpowiedzialny. Jako nasz klient masz pewność, że trafiające do Ciebie produkty spełniają surowe wymogi stawiane przez ekologiczne organizacje pozarządowe. Jesteśmy dumni, że możemy być częścią społeczności, która przyczynia się do zminimalizowania nielegalnej wycinki drzew oraz nadmiernej eksploatacji terenów zalesionych.
Pytaj o certyfikowane produkty FSC®.

Segregacja i recykling:
siła bycia eko

Nie bez przyczyny wszelkiego typu odpady (w tym chemiczne) podlegają segregacji, a następnie recyklingowi. Wyspecjalizowaliśmy się w oszczędnym wykorzystaniu papieru oraz elementów eksploatacyjnych: w naszej drukarni nie zmarnuje się ani jeden arkusz. Politykę ewidencji oraz segregacji odpadów prowadzimy już od dłuższego czasu, zasilając lokalne firmy zajmujące się recyklingiem. Dzięki temu mamy pewność, że pozostałości po druku nie marnują się, a wręcz przeciwnie – zyskują drugie życie.

 

Profesjonalny druk z wykorzystaniem materiałów ekologicznych

Nasze działania wracają do nas z podwójną siłą. Nie dość, że odpady oddajemy do recyklingu, to dodatkowo na co dzień używamy materiałów ekologicznych, takich jak karton typu kraft. Wysokiej jakości papier z makulatury jest powszechnie wykorzystywany do tworzenia opakowań i kopert, a ostatnimi czasy cieszy się coraz większym zainteresowaniem firm, które szukają rozwiązań idealnych do wykonania także ekologicznych materiałów reklamowych czy elementów identyfikacji wizualnej. Ponadto korzystamy z farb pozbawionych szkodliwych związków chemicznych, a jednocześnie w pełni wydajnych i odpowiednich do wytwarzania wysokiej jakości materiałów reklamowych oraz produkcyjnych.

Druk bez użycia środków chemicznych

Bardzo istotne w naszej codziennej pracy jest to, aby korzystać z urządzeń i materiałów, które w jak najmniejszym stopniu oddziałują negatywnie na środowisko. W trosce o to, aby nasza drukarnia generowała śladową ilość zanieczyszczeń, używamy nowoczesnych bezprocesowych matryc do druku. Oznacza to, że proces wywoływania matryc odbywa się bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych – takich jak na przykład utrwalacze, które w znaczący sposób zanieczyszczają środowisko. Korzystamy z ekologicznych rozwiązań w tym zakresie: nasze matryce pozyskujemy z pominięciem szkodliwych substancji podczas naświetlania, a sam proces odbywa się zdecydowanie szybciej. Tym samym matryce wykorzystywane przez nas w druku nie generują dodatkowych zanieczyszczeń.

Energooszczędność
przede wszystkim

Czym jednak byłaby właściwa ochrona środowiska, gdyby nie stosowanie energooszczędnych rozwiązań? Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami drukującymi takich firm, jak Heidelberg, Kodak czy Xerox, które potrzebują mniej energii do pracy, a jednocześnie pozostają w pełni wydajne. Ergonomia oznacza nie tylko oszczędne wykorzystanie energii elektrycznej, ale także większą dbałość o wysoką jakość druku. Jako nasz klient możesz mieć pewność, że otrzymujesz materiały dopracowane w każdym calu, wykonane przy użyciu energooszczędnych urządzeń – a więc także precyzyjnie i terminowo. Świadomość tego, z jakiego sprzętu na co dzień korzystamy, ma ogromny wpływ na naturę. Urządzenia drukujące wybieramy świadomie: aby w pełni odpowiadały potrzebom zarówno naszych klientów, jak i środowiska.

Drukarnia Majorczyk - razem z nami postaw na ekologię!

Doskonale orientujemy się w najnowszych ekotrendach. Do naszej codziennej pracy wdrażamy rozwiązania, które następnie są naśladowane przez klientów, bliskich, a nawet konkurencyjne firmy. W ten sposób zyskujemy pewność, że we właściwy sposób dbamy o środowisko. Dajemy także dobry przykład innym, jak działać w zgodzie z naturą jako godna zaufania, nowoczesna firma produkcyjna.

Lokalizacja

ul. Kawiary 54
62-200 Gniezno, Polska

Skontaktuj się

Zapoznaj się z naszymi działami i skontaktuj się z odpowiednim.

Sledź nas

Polub nas i bądź na bieżąco
z aktualnymi promocjami!