Drukarnia Majorczyk

Ekologia

Dbamy o środowisko!

Jako nowoczesna drukarnia ze szczególną dbałością podchodzimy do ekologii. Stawiamy na rozwiązania w pełni odpowiadające rosnącej trosce o to, w jakim otoczeniu żyjemy. Nie bez znaczenia pozostają również oczekiwania klientów korzystających z naszych usług. Coraz większa świadomość skłania nas ku stosowaniu nowszych, bardziej przemyślanych sposobów produkcji

Pytaj o certyfikowane produkty FSC®

The Forest Stewardship Council® (FSC®) to organizacja not-for-profit o zasięgu globalnym, zajmująca się promowaniem odpowiedzialnej gospodarki leśnej na całym świecie. FSC określa normy w oparciu o ustalone zasady odpowiedzialnej gospodarki leśnej przy wsparciu interesariuszy środowiskowych, społecznych i gospodarczych.
Więcej informacji znaleźć można pod adresem: www.fsc.org
 
 

Segregacja i recykling:
siła bycia eko

Nie bez przyczyny wszelkiego typu odpady (w tym chemiczne) podlegają segregacji, a następnie recyklingowi. Wyspecjalizowaliśmy się w oszczędnym wykorzystaniu papieru oraz elementów eksploatacyjnych: w naszej drukarni nie zmarnuje się ani jeden arkusz. Politykę ewidencji oraz segregacji odpadów prowadzimy już od dłuższego czasu, zasilając lokalne firmy zajmujące się recyklingiem. Dzięki temu mamy pewność, że pozostałości po druku nie marnują się, a wręcz przeciwnie – zyskują drugie życie.

 

Profesjonalny druk z wykorzystaniem materiałów ekologicznych

Nasze działania wracają do nas z podwójną siłą. Nie dość, że odpady oddajemy do recyklingu, to dodatkowo na co dzień używamy materiałów ekologicznych, takich jak karton typu kraft. Wysokiej jakości papier z makulatury jest powszechnie wykorzystywany do tworzenia opakowań i kopert, a ostatnimi czasy cieszy się coraz większym zainteresowaniem firm, które szukają rozwiązań idealnych do wykonania także ekologicznych materiałów reklamowych czy elementów identyfikacji wizualnej. Ponadto korzystamy z farb pozbawionych szkodliwych związków chemicznych, a jednocześnie w pełni wydajnych i odpowiednich do wytwarzania wysokiej jakości materiałów reklamowych oraz produkcyjnych.

Druk bez użycia środków chemicznych

Bardzo istotne w naszej codziennej pracy jest to, aby korzystać z urządzeń i materiałów, które w jak najmniejszym stopniu oddziałują negatywnie na środowisko. W trosce o to, aby nasza drukarnia generowała śladową ilość zanieczyszczeń, używamy nowoczesnych bezprocesowych matryc do druku. Oznacza to, że proces wywoływania matryc odbywa się bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych – takich jak na przykład utrwalacze, które w znaczący sposób zanieczyszczają środowisko. Korzystamy z ekologicznych rozwiązań w tym zakresie: nasze matryce pozyskujemy z pominięciem szkodliwych substancji podczas naświetlania, a sam proces odbywa się zdecydowanie szybciej. Tym samym matryce wykorzystywane przez nas w druku nie generują dodatkowych zanieczyszczeń.

Energooszczędność
przede wszystkim

Czym jednak byłaby właściwa ochrona środowiska, gdyby nie stosowanie energooszczędnych rozwiązań? Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami drukującymi takich firm, jak Heidelberg, Kodak czy Xerox, które potrzebują mniej energii do pracy, a jednocześnie pozostają w pełni wydajne. Ergonomia oznacza nie tylko oszczędne wykorzystanie energii elektrycznej, ale także większą dbałość o wysoką jakość druku. Jako nasz klient możesz mieć pewność, że otrzymujesz materiały dopracowane w każdym calu, wykonane przy użyciu energooszczędnych urządzeń – a więc także precyzyjnie i terminowo. Świadomość tego, z jakiego sprzętu na co dzień korzystamy, ma ogromny wpływ na naturę. Urządzenia drukujące wybieramy świadomie: aby w pełni odpowiadały potrzebom zarówno naszych klientów, jak i środowiska.

Drukarnia Majorczyk - razem z nami postaw na ekologię!

Doskonale orientujemy się w najnowszych ekotrendach. Do naszej codziennej pracy wdrażamy rozwiązania, które następnie są naśladowane przez klientów, bliskich, a nawet konkurencyjne firmy. W ten sposób zyskujemy pewność, że we właściwy sposób dbamy o środowisko. Dajemy także dobry przykład innym, jak działać w zgodzie z naturą jako godna zaufania, nowoczesna firma produkcyjna.

Lokalizacja

ul. Kawiary 54
62-200 Gniezno, Polska

Skontaktuj się

Zapoznaj się z naszymi działami i skontaktuj się z odpowiednim.

Sledź nas

Polub nas i bądź na bieżąco
z aktualnymi promocjami!