Drukarnia Majorczyk – Druk opakowań, etykiet i innych materiałów reklamowych

Lakier dyspersyjny – zastosowanie

Poligrafia to złożona branża, która korzysta z wielu rozwiązań. Jednym z najcenniejszych środków jest tutaj lakier dyspersyjny, który ma na celu utrwalić wydruki i chronić powierzchnię przed uszkodzeniami. Warto bliżej przyjrzeć się temu, jakie zastosowanie ma ten produkt i czym się cechuje. Co trzeba wiedzieć o lakierze dyspersyjnym?

Lakier dyspersyjny

Nie od dziś wiadomo, że lakier dyspersyjny jest z powodzeniem stosowany w procesie lakierowania. Jednakże nie jest to jedyna substancja tego rodzaju. Poza tym wyróżnić można także lakiery olejowe, UV i wiele innych. To wskazuje, że proces lakierowania nie ma jednej, ściśle określonej postaci. Efekty oraz sam przebieg różnią się od tego, jakie zapotrzebowanie występuje.

Najważniejsze cechy

Czym cechuje się lakier dyspersyjny? Co ciekawe, istotną właściwością jest spora zawartość wody, większa niż 50% składu. W efekcie lakier dyspersyjny bywa także nazywany wodnym. Cenne właściwości sprawiają, że schnie zarówno przez wsiąkanie, jak i parowanie. Do wyboru masz kilka rodzajów lakierów tego typu, które różnią się typem faktury. Najpopularniejsze są lakiery błyszczące i matowe, chętnie stosowane w naszej drukarni.

Zastosowanie lakieru dyspersyjnego

Jakie zastosowanie ma lakier dyspersyjny? Jest on użytkowany głównie podczas produkcji opakowań na artykuły żywnościowe. Nie ma silnego zapachu i nadaje opakowaniom estetyczny wygląd, dlatego świetnie sprawdza się w tym zakresie. Jak wiadomo, wygląd opakowania odgrywa ważną rolę podczas zakupu danego produktu. Podstaw zatem na druki doskonałej jakości, które znajdziesz w nasze ofercie!

Podczas poszukiwań rozwiązań doskonałej jakości, nie zapominaj o druku offsetowym. Jest on polecany głównie klientom, którzy pragną przygotować materiały w dużych nakładach i wysokiej jakości dotyczącej odwzorowania szczegółów. Jest to tzw. druk płaski, który polega na tym, że obraz jest przenoszony na papier za pomocą specjalnego cylindra aluminiowego, bezpośrednio z płaskiej formy.