Drukarnia Majorczyk – Druk opakowań, etykiet i innych materiałów reklamowych

Jak przebiega kontrola jakości?

Nasza drukarnia stawia na wieloetapową kontrolę jakości druku. Co to oznacza dla klientów? W efekcie możesz liczyć na kontrolowanie każdego etapu produkcji, od przygotowania projektu, aż po druk, oprawę i pakowanie. Dzięki temu uzyskujesz wyroby zgodne z normami i specyfikacjami technicznymi. Poza tym, mamy na uwadze ekologię i działamy zgodnie z filozofią eko.

Etapy kontroli jakości

Etapy kontroli jakości w drukarni są następujące:

  1. Sprawdzenie przysłanego projektu od klienta – to początkowy etap, który ma duże znacznie w drukarni
  2. Przygotowanie do druku w dziale Prepress- w tym wypadku sięgamy po oprogramowanie Kodak ColorFlow, które pozwala unifikować kolory pomiędzy urządzeniami drukującymi. Zintegrowana kontrola kolorystyczna z pewnością daje pożądane efekty.
  3. Druk odpowiednią metodą – wybrać możesz metodę offsetową lub cyfrową. Ta pierwsza jest nazywana drukiem płaskim. Cechuje się tym, że obraz jest przenoszony na papier za pomocą specjalnego cylindra bezpośrednio z płaskiej formy. Druk cyfrowy z kolei wykorzystuje laser lub atrament do nakładania kolorów.
  4. Kontrola wydruku przy pomocy systemu do kontroli barw oraz kontrola wizualna przez fachowców – nie bez znaczenia jest standard Fogra 39. To specjalny, technologiczny standard, który został opracowany przez instytut badawczy Fogra. Służy on do definiowania kolorów projektu, który ma być wydrukowany zgodnie z konkretnymi warunkami druku.
  5. Oprawa – dokładamy wszelkich starań, aby oprawa doskonale spełniała Twoje oczekiwania.
  6. Pakowanie – odbywa się z zachowaniem najwyższych standardów jakości i staranności.
  7. Wysyłka – to ostatni krok kontroli jakości w drukarni.

Zalety przeprowadzonej kontroli jakości

Jakie zalety dla klienta ma przeprowadzona kontrola jakości? Musisz wiedzieć, że takie działania dają pewność uzyskania jak najlepszych efektów wydruku danego projektu. Nie ma tutaj miejsca na niedociągnięcia, gdyż wszystko jest tworzone precyzyjnie i z użyciem nowoczesnych technologii. Przekonaj się już teraz, jakie usługi czekają na Ciebie w naszej drukarni!