Drukarnia Majorczyk – Druk opakowań, etykiet i innych materiałów reklamowych

Drukarnia dbająca o środowisko

We współczesnym świecie dbanie o środowisko staje się coraz bardziej powszechne. To niezbędny element działalności wielu firm. Nasza drukarnia także przykłada sporą uwagę do ekologii, mając na uwadze pochodzenie surowców, wykorzystanie papieru z recyklingu i wiele innych rozwiązań. Czym jest recykling? To wszelkie czynności i procesy, które pozwalają ponownie skorzystać z odpadu. Makulatura uzyskuje drugie życie, co daje wiele korzyści.

Papier z recyklingu

Trzeba wiedzieć, że wtórne włókna można przerabiać, zachowując doskonałą jakość. W tym wypadku makulatura przechodzi proces sortowania w firmach (sortowniach). W takim miejscu makulatura jest pozbawiana zanieczyszczeń nie papierniczych. Odpowiednio posortowana ulega sprasowaniu w maszynach belujących, a następnie jest dostarczana do papierni. Papiernia ma swoje profile produkcyjne, dzięki czemu na nowo można skorzystać z makulatury. W efekcie uzyskujemy:

  • tektury,
  • kartony,
  • papier do druku,
  • papier gazetowy i wiele innych.

Istotne jest to, że makulatura jako pełnowartościowy papier jest poddawana licznym procesom, w tym także oczyszczaniu, odbarwianiu i bieleniu. Wiele zależy od tego, na jaką specjalność stawia papiernia.

Ekologiczne rozwiązania

Co ciekawe, z jednej tony makulatury uzyskać można nawet do 900 kg papieru. Reszta to słabe włókna i wypełniacze, które nie są zdatne do użytku. Taki odpad trafia na wysypisko lub jest spalany. Nasza drukarnia posiada certyfikat FSC, który wiąże się z ochroną środowiska. Jest to specjalny dokument, który pozwala śledzić pochodzenie drewna. Poza tym daje możliwość wykazania zaangażowania naszej firmy w zrównoważony rozwój.

Każdy klient może liczyć na profesjonalny druk z wykorzystaniem materiałów ekologicznych. Nie używamy środków chemicznych i stawiamy na energooszczędność. Nasza siła to z pewnością segregacja i recykling.